Klasy 4a i 4d rok 2019 rozpoczęły wizytą w łódzkim teatrze Pinokio na spektaklu pt. „Uroki Tuwima”. Był to cudowny koncert z muzyką na żywo. Interpretacja bardziej i mniej znanych wierszy Juliana Tuwima zrobiła na uczniach duże wrażenie.

Wizualizacja każdego utworu była zaskakująca. Oprócz gry aktorów pojawiła się animacja komputerowa. Doskonale przygotowany spektakl pozostanie długo w pamięci.

Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej, na której przedstawiono życie i twórczość Juliana Tuwima oraz omówiono savoir-vivre zachowania w teatrze. Za przygotowanie i prowadzenie lekcji odpowiedzialni byli sami uczniowie.