“W świecie Walta Disneya i nie tylko…” – taki tytuł nadano III Koncertowi Noworocznemu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie, który przeniósł publiczność do cudownego świata baśni.

Prawdziwa scena, fantastyczne dekoracje, tłum na widowni, a przede wszystkim… muzyka – uczyniły piątkowy wieczór, 1 lutego, tak wyjątkowym. Młodzi soliści i członkowie szkolnego chóru, działającego pod kierunkiem Ewy Kowalskiej, przygotowywali się do noworocznych występów od kilku miesięcy. To pani Ewa wymyśliła temat koncertu (piosenki z disneyowskich bajek) i dobrała utwory, ale w organizację całego wydarzenia, w tym wykonanie dekoracji i naszykowanie poczęstunku dla gości, włączyła się cała społeczność szkolna wraz z rodzicami uczniów.Poza piosenkami z produkcji wytwórni Walta Disneya, takimi jak np. “Kraina Lodu”, “Zwierzogród”, “Mała Syrenka” (po grecku), “Król Lew” czy “Piękna i Bestia”, w drugiej części koncertu publiczność wysłuchała utworów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd estrady (w wykonaniu utalentowanych uczennic i nauczycielki) oraz piosenek świątecznych i ludowych pastorałek. Te ostatnie zaśpiewał chór złożony z nauczycieli przy żywym akompaniamencie zespołu instrumentalistów, złożonego z członków grona pedagogicznego, rodziców i przyjaciół szkoły. W chórze z nauczycielami zaśpiewała dyrektor “Dwójki” Beata Pilarska.