Jak co roku w naszej szkole odbyła się zbiórka „darów” dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Głownie. Akcja ta pokazała, że uczniowie SP 2 są gotowi nieść bezinteresowną pomoc. Nasza klasa {II b) odwiedziła Przytulisko 22 marca 2019 r.

W wyjeździe towarzyszyły nam  p. A. Wypych (logopeda) i p. D. Karpik (mama jednej z naszych koleżanek). Przekazaliśmy nie tylko suchą  karmę i puszki, ale też koce, smakołyki, zabawki dla psów i kotów oraz inne akcesoria. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje schronisko, kto może zostać wolontariuszem i jak adoptować zwierzaka. Przywitaliśmy się z podopiecznymi przytuliska, zobaczyliśmy jak wyglądają nowe boksy i wybiegi dla psów, odwiedziliśmy kociarnię. Do schroniska pojedzie również kilkanaście worków z nakrętkami, które dzięki zaangażowaniu całej szkoły udało się zebrać od początku roku szkolnego w ramach akcji „Wkręć się w pomaganie”. Zachęcamy do odwiedzenia przytuliska. Może ktoś z Was marzy o przygarnięciu psiej lub kociej sierotki? Tutaj na miłość i własny dom czeka wiele skrzywdzonych przez człowieka, samotnych zwierząt.

View the embedded image gallery online at: