Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie brali udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego "Deutsch kreativ".

Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką gry edukacyjnej do nauki języka niemieckiego.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i poświęcając dużo czasu stworzyli ciekawe
i atrakcyjne prace m. in.: memory, domino, pantomimę a nawet milionerzy czy gry planszowe z mapą Niemiec. Gry te z pewnością będą uatrakcyjniać naukę języka niemieckiego na zajęciach szkolnych. Za pomysłowe prace uczniowie otrzymali dyplomy i upominki oraz zajęli wysokie miejsca:
Wiktoria Warda i Krystian Warda SP nr 2
Daniel Dziedziński SP nr 2
Wojciech Piszczyński SP nr 2
Zuzanna Zatorska SP nr 1
Zuzanna Sitkiewicz SP nr 1
Klaudia Wawrzyn SP nr 1
Liwia Trauth SP nr 2
Julia Puk SP nr 2
Jan Pakuła SP nr 2
Antoni Zwoliński SP nr 2
Organizatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego - Marlena Kowalska.