"Zwierzę nie jest rzeczą" pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną
w Głownie z Wojciechem Cesarzem autorem licznych książek dla dzieci.

Pisarz opowiadał o bohaterach swoich utworów. Zaprezentował dzieciom pokaz slajdów,
w trakcie którego nauczyły się jak rozpoznawać psie emocje i jak na nie odpowiednio reagować, poznały czym jest psia przyjaźń, jakie są rasy psów i ich cechy charakterystyczne, zobaczyły przykłady psów pracujących: przewodników, ratowników. Na koniec mali czytelnicy wysłuchali fragmentu książki o psie Winterze, mieli także możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu wraz z dedykacją autora.

View the embedded image gallery online at: