29 maja 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. R. Cebertowicza w Głownie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „Wesołe wiersze dla dzieci”.

Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z Głowna i okolic.
Celem konkursu było rozwijanie językowych zainteresowań uczniów, popularyzacja poezji rosyjskiej oraz wspieranie twórczych postaw dzieci i młodzieży. Komisja konkursowa oceniała walory prezentacji artystycznej wybranego utworu poezji rosyjskiej w oryginale.

W naszej szkole konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ale ostatecznie wzięło w nim udział 9 uczniów. W kategorii „uczniowie klas VII,VIII SP i gimnazjum” zajęliśmy wysokie miejsca:
1 miejsce – Maria Pakuła z klasy VII b
3 miejsce – Helena Oskroba z klasy VII c
wyróżnienia – Maja Skrzypczak VII a, Aleksander Będor VII b i Maria Frątczak VII a.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!