Dąb Wolności walczy o tytuł Drzewa Roku

Głowieński Dąb Wolności do konkursu „Drzewo Roku” zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Klub Gaja”, z siedzibą w Wilkowicach – jedna z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce. O wyborze Drzewa Roku decydują internauci, którzy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej www.drzeworoku.pl Głosowanie trwa do 30 czerwca.

Zachęcamy do oddawania głosów na nasz wspaniały, majestatyczny Dąb Wolności.

Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska (Honorowy Obywatel Miasta Głowna) oraz polski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim – profesor Jan Miodek.