W dniach 12 – 13.06.2019 r. uczniowie klas siódmych odwiedzili dwa wyjątkowe miejsca w Polsce: Kazimierz i Sandomierz. Pierwszego dnia przeszli przez Wąwóz Korzeniowy, spacerowali uliczkami Kazimierza, byli przy słynnej Studni oraz podziwiali panoramę miasta z wysokiej wieży. Mieli również okazję być na planie filmowym polskiego serialu: „W rytmie serca”. Na koniec zakupili słynne kazimierzowskie koguty z ciasta drożdżowego i zjedli przepyszne lody.

Nie lada atrakcją okazał się nocleg w Ujeździe. Nocą, z zapalonymi pochodniami, uczniowie zwiedzili podziemia zamku Krzyżtopór i poznali legendy związane z tym miejscem. Spotkali nawet Białą Damę, która często przechadza się po ruinach.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki zwiedzali Sandomierz, słynny ostatnio z serialu „Ojciec Mateusz”.

Tam również spacerowali uliczkami miasta, zwiedzili podziemia, zobaczyli słynną Katedrę, przeszli przez Wąwóz św. Jadwigi oraz przez „ucho igielne”. Upał dawał się we znaki, dlatego każdy chętnie skorzystał z chłodnej lemoniady.

Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwali nauczyciele: p. W. Staniszewska, p. I. Będor oraz p. J. Mazurkiewicz.

View the embedded image gallery online at: