Klasa II c wraz z opiekunami: p. B. Długosz i p. J. Mazurkiewicz, wybrała się w czwartek 4.04. 2019 r. do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim, aby uczestniczyć w lekcji przyrodniczej na łonie natury.

Tematem zajęć było szukanie wiosny. W tym celu uczniowie otrzymali karty pracy, kolorowe przewodniki przyrody i lornetki. Zadaniem dzieci było znalezienie w lesie kwiatów przedwiośnia. Małym przyrodnikom pomocy udzielali: miejscowy ekolog i … ptaki. Wśród odgłosów zięby, dzięcioła, pierwiosnka i kukułki, mali ekolodzy znaleźli m. in. kwiaty podbiału pospolitego, przylaszczki i zawilca. Zajęcia zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz wspólną zabawą na placu zabaw przy ośrodku.

View the embedded image gallery online at: