Kolejne, ósme już Narodowe Czytanie, przeszło do historii. Oczywiście tradycyjnie "Dwójka" wpisała się w tę historię.
W tym roku uczniowie "Dwójki" czytali fragmenty "Dymu" Marii Konopnickiej.

Pod opieką p. Iwony Kwiatkowskiej - bibliotekarki szkolnej oraz p. Iwony Pełki - polonistki, grupa uczniów reprezentujących naszą szkołę zagościła w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie.
Pięknie czytali:
Helena Oskroba VIII c
Julia Mikołajczak VIII b
Aleksander Mróz VIII b
Nadia Tomczak VIII a
Wiktoria Warda VIII a
Kroku dotrzymała im p. dyrektor szkoły Beata Pilarska, która uczestniczy w Narodowym Czytaniu od pierwszej edycji. Pani dyrektor czytała fragmenty noweli "Sawa" Henryka Rzewuskiego.
Serdecznie dziękujemy pani Kierownik biblioteki - Ewie Fijołek za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!