11 grudnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głownie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego zorganizowany z okazji 135 rocznicy urodzin autora.

Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie. Naszą szkołę reprezentowały: Helena Oskroba, Maria Frątczak, Wiktoria Warda i Maja Skrzypczak. Opiekunem była pani Iwona Kwiatkowska. Uczestnicy odpowiadali zespołowo w formie pisemnej z zakresu wiedzy o życiu Kornela Makuszyńskiego oraz książek: „Szaleństwa panny Ewy”, „Panna z mokrą głową” i  „Przyjaciel wesołego diabła”.
W skład jury weszły: pani Urszula Zawadzka oraz pani Jolanta Bakalarz. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

View the embedded image gallery online at: