Company Logo

Kontakt

95-015 Głowno, 

ul. gen. Wł. Andersa 37

tel. 42-7191025 lub 42-7190424

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.facebook.com/dwojkaglowno/

 

Uczestniczymy

1

1

1

1

1

1

1

1

bezpieczne wakacje 180 150

 

LEKTURY

 

Klasa I

 

1. A. Bahdaj - Pilot i ja.

2. W. Bełza - Kto ty jesteś?

3. J. Brzechwa - Brzechwa dzieciom.

4. M. Buczkówna - Szaraczek.

5. J. Duszyńska Cudaczek – Wyśmiewaczek.

6. J. Grabowski - Czarna owieczka

7. H. Januszewska - Kopciuszek.

8. Cz. Janczarski -  Jak Wojtek został strażakiem.

9. M. Jaworczakowa - Jacek, Wacek i Pankracek.

10. M. Konopnicka - Co słonko widziło.

11. M. Konopnicka - Na jagody

12. M. Kownacka - Plastusiowy pamiętnik.

13. T. Kubiak - Gdy zapadnie noc.

14. J. Papuzińska - Nasza mama czarodziejka

15. E. Szelburg–Zarembina - Najmilsi.

16. J. Tuwim - Wiersze dla dzieci.

17. J. Porazińska - Psotki i śmieszki.

18. D. Wawiłow - Wierszykarnia.

 

Klasa II

 

1. H. CH. Andersen -  Dziecię elfów.

2. A. i C. Centkiewiczowie - Zaczarowana zagroda

3. J. Grabowski - Puc, Bursztyn i goście.

4. M. Kruger - Karolcia.

5. G. Knutsson - Przygody Filonka Bezogonka.

6. H. Lofting - Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

7. S. Michałkow - Nie płacz, koziołku.

8. Ch. Perrault - Bajki.

9. J. Porazińska - Szewczyk Dratewka.

10. J. Tuwim - Słoń Trąbalski.

11. E. Szelburg–Zarembina -  Idzie niebo ciemną nocą.

12. I. Kryłow - Bajki dla dzieci.

 

Klasa III 

 

1.H. CH. Andersen -  Baśnie.

2. C. Centkiewicz - Anaruk, chłopiec z Grenlandii.

3. W. Chotomska - Dzieci Pana Astronoma.

4. M. Jaworczakowa - Oto jest Kasia.

5. M. Kownacka - Kajtkowe przygody

6. A. Lindgren - Dzieci z Bullerbyn.

7. K. Makuszyński - Awantura o Basię.

8. R. Pisarski - O psie, który jeździł koleją.

9. J. Ratajczak - Ziarenka maku.

10. S. Wortman - U złotego źródła.

 

Klasa IV 

 

1. J. Brzechwa - Akademia Pana Kleks

2. F. E. Burnet - Mały Lord

3. F. E. Burnet - Mała Księżniczka

4. C. Collodi - Pinokio

5. T. Janson - Opowiadania z Doliny Muminków.

6. J. Korczak - Król Maciuś pierwszy.

7. M. E. Letki - Jutro znów pójdę w świat.

8. A. Lindgren - Bracia Lwie Serce.

9. H. Ch. Andersen - Baśnie

10. Ch. Perrault - Baśnie.

 

Klasa V 

 

OBOWIĄZKOWA

1. H. Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy

2. F. E. Burnet - Tajemniczy ogród

3. F. Monar - Chłopcy z Placu Broni

4. M. Twain - Przygody Tomka Sawyera

UZUPEŁNIAJĄCA

1. M. Ende - Momo

2. M. Ende - Niekończaca się historia

3. A. Lindgren - Emil ze Smolandii

4. K. Makuszyński - Panna z mokrą głową

5. Sat Okh - Biały mustang

6. H. Ożogowska - Tajemnica zielonej pieczęci

7. S. Szmaglewska - Czarne stopy

8. R. R.J. Tolkien - Rudy Dżil i jego pies

9. Wybór mitów i legend

 

Klasa VI

 

OBOWIĄZKOWA

1. I. Jurgielewiczowa – Ten obcy

2. K. Makuszyński – Szatan z siódmej klasy

3. D. Defoe – Przypadki Robinsona Cruzoe

4. L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza

UZUPEŁNIAJĄCA

1. S. Lem – Opowieści o pilocie Pirksie

2. M. Dąbrowska – Marcin Kozera

3. M. Musierowicz – Kwiat kalafiora

4. M. Musierowicz – Kłamczucha

5. E. Niziurski – Sposób na Alcybiadesa

6. A. Szklarski –Tajemnicza wyprawa Tomka

7. J. Verne – Tajemnicza wyspa

 

Eko-odkrywcy

wojew

Karta Zgłoszeniowa

karta2

Zapisy dzieci 

do klas pierwszych na rok szkolny 2019/20 w naszej szkole.

Pobierz kartę [pdf]

Certyfikaty

1male

2male

3male

4male

5male