Company Logo

Kontakt

95-015 Głowno, 

ul. gen. Wł. Andersa 37

tel. 42-7191025 lub 42-7190424

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.facebook.com/dwojkaglowno/

 

Uczestniczymy

1

1

1

1

1

1

1

1

bezpieczne wakacje 180 150

 

W sobotę 11 lutego 2017 r. cała szkoła żyła dniem, który miał zostawić w naszych umysłach trwały ślad - ślad rozwagi i mądrości w korzystaniu z Internetu...

Przystąpiliśmy w tym roku szkolnym do projektu Cyfrowobezpieczni.pl 

Ma on na celu podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.Jednym z elementów tego projektu był zorganizowany w dniu 11 lutego 2017 r. w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze.

 

 

 Uroczyste obchody tego dnia zintegrowało całą społeczność uczniowską i rodziców. Przebiegało według wcześniej ustalonego harmonogramu.  Najpierw uczniowie kl. I - III uczyli się piosenki „Fajnie w Internecie” a uczniowie kl IV - VI opracowywali w klasach projekty Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie. Równolegle projekty opracowywali rodzice – przedstawiciele Rady Rodziców i pracownicy niepedagogiczni szkoły.

Potem odbyła się I część apelu ogólnoszkolnego, która miała następujący przebieg:

 • Słowo wstępne –  p. Alina Walczak
 • Prezentacja wypracowanych w klasach projektów Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie – przewodniczący klas
 • Prezentacja wypracowanych  przez Radę Rodziców  Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie – przedstawiciel Rady Rodziców p. Marta Piestrzeniewicz i przedstawiciel pracowników niepedagogicznych – pani Agnieszka Szewczyk
 • Teatrzyk o bezpieczeństwie w sieci przygotowany przez kółko teatralne pod kierunkiem pań: Aleksandry Śliwkiewicz, Jolanty Szelag i Urszuli Dratkiewicz.
 • Prezentacja piosenki  "Fajnie w Internecie" przez klasy młodsze – koordynator Zofia  Figurska
 • Obejrzenie wybranych kreskówek z serii „Owce w sieci” z krótkim komentarzem Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa – Aliny Walczak
  Papla. Wyłudzanie danych osobistych i informacji majątkowych – phishing. 
  Zemsta. Prześladowanie w Internecie – cyberstalking.
  Dziewięćdziesiąt dziewięć. Łańcuszki szczęścia.
  Tajemniczy przyjaciel. Uwodzenie przez Internet – grooming - (dostępne na http://dzieckowsieci.fdn.pl/owce-w-sieci)

 Po przerwie nastąpiła kolejna część zajęć w klasach i tak uczniowie kl. I - III kolorowali wybrane kolorowanki z serii „Owce w sieci” i wykonali ich wystawy na korytarzu przy swoich salach. W tym czasie klasy IV - VI wykonywali prace plastyczne pod hasłem „Blaski i cienie Internetu” i robili  wystawę tych prac na korytarzach przy swoich salach:
 Klasy IV – rysunki pt. „Zastąp Internet …...”,
 Klasy V – plakaty pt.” Pozytywne i negatywne cechy komunikacji sieciowej”, 
KlasaVI a - kolaż -Ochrona wizerunku, Klasa VI b - komiks - Prawa autorskie, Klasa VI c - kolaż - Wiarygodność informacji.
Potem nastąpiła II częć apelu a na niej:
Podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach szkolnych

 • Podsumowanie działań w DBI przez Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa – Alinę Walczak
 • Uroczyste wprowadzenie zarządzeniem dyrektora zbioru zasad bezpiecznego korzystania z Internetu tzw. Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie, opracowanych przez dyrekcję i niektórych nauczycieli  szkoły na podstawie wcześniej zaprezentowanych propozycji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. 
  Zostały one  zapisane na brystolu, uroczyście  podpisane przez dyrektora, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Kacpra Orasia – w imieniu uczniów, Przewodniczącą Rady Rodziców – w imieniu rodziców, przez panią Joannę Mazurkiewicz – w imieniu nauczycieli  i przez pp.Kantorską i Szewczyk  - w imieniu pracowników niepedagogicznych szkoły.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz duża  część rodziców bardzo aktywnie włączyła się zarówno w przygotowania, jak i realizację DBI. Uczniowie stwierdzili, że utrwalili dotychczasową i uzyskali nową wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.

Eko-odkrywcy

wojew

Karta Zgłoszeniowa

karta2

Zapisy dzieci 

do klas pierwszych na rok szkolny 2019/20 w naszej szkole.

Pobierz kartę [pdf]

Certyfikaty

1male

2male

3male

4male

5male