O szkole

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głowniejest szkołą publiczną, cykl kształcenia w szkole trwa 8 lat.

Edukację szkolną dzielimy na:

1. pierwszy etap edukacyjny – klasy I-III szkoły podstawowej;

2. drugi etap edukacyjny – klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Świadectwo ukończenia szkoły potwierdza uzyskanie wykształcenia podstawowegoi uprawnia do ubiegania się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

Naszym patronem jest Adam Mickiewicz.

Jego sylwetka i twórczość wytycza wychowankom szkoły misję „Kochać świat, sprzyjać światu”, którą dołączyliśmy do sztandarowego hasła „Ojczyzna, Nauka, Cnota”.

Pracujemy zgodnie z dokumentami: Statutem szkoły, programem wychowawczo-profilaktycznym, szkolnymzestawem programów nauczania, koncepcją pracy szkoły.

Nasz cel to przede wszystkim dbałość o integralny rozwójbiologiczny, poznawczy, emocjonalny, społeczny i moralny ucznia oraz przygotowanie do kolejnych etapów kształcenia poprzez: zapewnienie uczniom możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, przygotowanie do życia i aktywnego udziału w grupie oraz społeczeństwie, uczenie samodzielności, kreatywności, tolerancji i otwartości, kształtowanie umiejętności dokonywania wyborów zachowań chroniących zdrowie własne i innych, kształtowanie systemu wartości etycznych, propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, uczenie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, wdrażanie do efektywnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Oferujemy:

1. bezpieczeństwo w szkole,

2. kultywowanie tradycji patriotycznych i szkolnych,

3. uczestnictwo w imprezach integrujących środowisko szkolne i lokalne,

4. udział w konkursach i zawodach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich,

5. multimedialne i interaktywne wyposażenie sal lekcyjnych,

6. bibliotekę z czytelnią multimedialną,

7. świetlicę szkolną (czynną w godz. 7.30 – 16.30),

8. stołówkę szkolną,

9. nowoczesną bazę sportową: Orlik, Hala widowiskowo-sportowa,

10. bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych,

11. projekty edukacyjne, wycieczki kulturoznawcze i edukacyjne,

12. pomoc specjalistyczną: psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, terapeutyczną,

13. indywidualne podejście do ucznia,

14. doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę,

15. efektywne i skuteczne nauczanie,

16. działalność wolontariacką,

17. pracę w Samorządzie Szkolnym,

18. pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych,

19. ciepłą atmosferę i życzliwą opiekę.

Szkoła posiada certyfikaty:

1. Szkoła bez przemocy,

2. Cała Polska czyta dzieciom,

3. Szkoła promująca zdrowie,

4. Nauczyciel z klasą,

5. Owoce i warzywa w szkole,

6. Szklanka mleka.

Uczniowie i nauczyciele serdecznie zapraszają w progi naszej placówki. Będziemy Wam towarzyszyć w nauce samodzielności i odpowiedzialności oraz pomagać odnaleźć swój potencjał.

Wspólnie odkryjemy to, co inspiruje i wzbogaca Waszą osobowość!

Dyrektor Szkoły - Beata Pilarska

tel. 42 7191025 lub 42 7190424

Wicedyrektor - Aneta Chlebna

tel. 42 7191025 lub 42 7190424

Kontakt ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie

Adres: 95-015 Głowno, ul. gen. Wł. Andersa 37

Telefon: 42 7191025 lub 42 7190424

e-mail: sp2@glowno.pl

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących:

Aby skutecznie komunikować się z naszą szkołą osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą:

1. napisać pismo na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie, 95-015 Głowno, ul. Andersa 37

2. wysłać wiadomość e-mail na adres: sp2@glowno.pl

3. skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 42 7191-025 lub 42 7190424

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:

Budynek szkoły częściowo jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych.