Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. A. Mickiewicza w Głownie włącza się w akcję „Solidarni z Ukrainą” .
Zwracamy się z prośbą o przekazywanie darów dla uchodźców.
Lista potrzebnych artykułów:
1) środki higieny osobistej (w tym do pielęgnacji niemowląt), np. szampony, mydło, płyny do kąpieli/pod prysznic, szczoteczki i pasty do zębów, oliwki, pampersy oraz środki czystości (papierowe ręczniki, worki na śmieci, płyny do mycia naczyń);
2) śpiwory i koce (w tym koce termiczne);
3) żywność o długim terminie ważności, np. makarony, kasze, ryż, konserwy, żywność do szybkiego przygotowania typu instant, batony (w tym energetyczne) oraz mleko modyfikowane, kaszki, woda, a także naczynia i sztućce jednorazowe;
4) zestawy pierwszej pomocy, środki opatrunkowe, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie;
5) świece, latarki, baterie, powerbanki.
Nie zbieramy ubrań!!!
Zebrane artykuły będą przekazane do Miejskiego Ośrodka Kultury, który organizuje zbiórkę na terenie Głowna.

Jednocześnie chcielibyśmy wesprzeć akcję Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. Schronisko organizuje zbiórkę dla braci mniejszych z terenu Ukrainy.
W szkole zbieramy:
- obroże, smycze,
- karmy suche i mokre (dla psów i kotów),
- miski, podkłady, koce,
- kontenerki dla kotów,
- transportery.
Zbiórka rozpoczyna się w czwartek 03.03.2022 r. i będzie trwać do odwołania. Dary można przynosić w godzinach pracy szkoły i zostawiać przy wejściu głównym A (w godz. 7.00 – 19.00) lub przy wejściu C (od strony hali sportowej w godz. 7.45-13.00).
Bardzo ważne! Spostrzeżenia wolontariuszy.
1. Pakujemy w KARTONY!
Reklamówki, worki, torby papierowe - niszczą się, wszystko się z nich wysypuje, trudno je magazynować. Idealnie jeśli kartony będą posiadały opis zawartości.
2. Pakując GRUPUJCIE produkty. Osobno chemia, jedzenie, itd.
3. Przygotowując produkty zwracajcie uwagę na to co naprawę się przyda.
4. Kupując chemię wybierajcie produkty o małych pojemnościach. Wszelkie wielkie bukłaki mogą być niepraktyczne. Kobiety często szukały kremów do rąk. Potrzebne są szczoteczki i pasty do zębów (małe opakowania).
5. Art. spożywcze: ludzie pytają o czekoladę, batony, drobne przekąski. Tu znowu zbiorcze opakowania się nie sprawdzają.
6. Cały czas brakuje JEDNORAZOWYCH NACZYŃ i sztućców. Jest co wydawać, ale nie ma w czym.
7. LEKI: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, na kaszel, na ból gardła, na problemy żołądkowe, krople do nosa, syropy na kaszel dla dzieci i dorosłych.
8. Bardzo przydają się małe torby podróże. Ludzie mogą zabrać wszystko, ale nie maja do czego tego zapakować. Pytają też o WALIZKI na kółkach.
Dziękujemy!
SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA